3DS Max Kursu

 

3Ds Max (3D Studio Max), Autodesk tarafından geliştirilmiş, oldukça güçlü ve çok yönlü bir 3 Boyutlu tasarım, görsel sunum ve animasyon programıdır. Birçok alanda popüler hale gelen 3Ds Max, özellikleMimari, Grafik Tasarım, Sinema TV, Animasyon, Endüstriyel Tasarım gibi sektörlerde etkin olarak kullanılmaktadır.

3Ds Max programı Mimar, İç Mimar, Peyzaj Mimarı, Endüstriyel Tasarımcı, Grafiker, Çizgi-Film ve Animasyon sektörü çalışanları başta olmak üzere birçok meslek dalına çözüm üretmektedir. Restorasyon, dekorasyon gibi alanlarda çalışanlar ya da görsel olarak 3 boyutlu sunumlara ihtiyaç duyan her meslek dalı, 3Ds Max yazılımını etkin olarak kullanabilir.

Kurs İçeriği

-3D Max Kursu 'nda standard üç boyutlu nesne oluşturma komutları ve nesne seçme yöntemleri - Max kursu'nda Düzenleme (Move, Rotate, Scale ) komutları, kopya oluşturma, Snaps(Nokta yakalama), Angle snap, Percent Snap ve grup oluşturma konusu - Array ( Sıralı Kopya ) ve Align ( Hizalama ) Komutunun kullanımı - Pivot point değiştirme, - Boolean ve Pro-Boolean komutları. - 3D Max Eğitimi'nde Kapı, Pencere, Ağaç, Korkuluk, Duvar ve Merdiven oluşturma komutlarının uygulamalı olarak anlatımı - 3DS Mimari proje çizimi uygulaması - Max'de 2 boyutlu nesnelerin ( Splines ) oluşturulması ve Edit Spline ile düzenlenmesi - 3D Max Kursu içerisinde 2 boyutlu şekillerden 3 boyutlu nesneler oluşturmak için kullanılan komutlar : ( Extrude, Bevel, Sweep, Loft gibi) -- 3D Max'de Katı Modelleri düzenleme komutları - Edit poly, Bend, Lattice, FFD, Wave, Taper, Spherify, Noise, Stretch, Turbo smooth, Wave, Mesh smooth vb. Katı model düzenleme komutları - Cloth komutu ile yatak örtüsü, masa örtüsü gibi kırışık yüzeylerin oluşturulması - Spacing Tool komutu ile nesneleri bir eğri boyunca kopyalama - 3DS Max'de Kamera ekleme , kamera kullanımı ve ayarları - Malzeme editörü, malzeme türleri, kaplama türleri, nesnelere malzeme atama -- Max Kursu Standart ışıkların yerleştirilmesi ve parametreleri - 3DS Max ile Kapalı ve açık mekanların aydınlatma teknikleri - 3D Max Programında render ayarları ve yapılan çalışmaların resim olarak kaydedilmesi - 3d Max kursu uygulama projesinin render edilmesi ve kaydedilmesi

*Kursa katılım için Autocad bilgisi gerekmektedir.

2016-2017 Eğitim Yılı Kurs Başlangıç Tarihi: 01 Ekim 2016