IELTS Ana Sayfa  Kurs Detayları Bize Ulaşın
 IELTS Kursu

IELTS Nedir?

IELTS Kursu, (The International English Language Testing System) Uluslarası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, her yıl 1.7 milyon kişi tarafından tercih edilen dünyanın önde gelen İngilizce uzmanlık sınavıdır.

IELTS kullanım amacına göre 3 farklı kategoride karşımıza çıkan uluslararası bir İngilizce seviye tespit sınavıdır. IELTS Akademik modülünü üniversite veya yüksek lisans eğitimine devam edebilmek veya üniversitelerin hazırlık sınıflarının ilk yılından muaf olmak isteyen öğrenciler alırken, IELTS Genel modülü eğitim sektörü dışındaki alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. IELTS UKVI ise İngiltere’de ikamet etmek isteyen kişilerin alması gereken sınavdır. Sınav; dinleme (Listening), konuşma (Speaking), okuma (Reading) ve yazma (Writing) bölümlerinden oluşmaktadır.

British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen, eğitim dili İngilizce olan eğitim kurumlarında eğitim görmek veya bazı meslek kuruluşlarında çalışmak isteyen kişilerin İngilizce yeterliliğini belirlemek amacıyla yapılan, tüm ülkelerde uygulanan ve en çok tercih edilen dil sınavlarından biridir.