Eğitiminin Kalitesi uluslararasi oduller ve başarılarla ispatlanmıs
KKTC'nin en modern ve yenilikci  egitim kurumu...
Sitede ara

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

 

 

 

ÆSayfa Basina Don

libem ingilizce kurslari   
IELTS - International English Language Testing System

(IELTS Kursu Ana Sayfası)

IELTS Kibris'ta, Türkiye'de ve yurtdışında, üniversiteler, kolejler ve gün geçtikçe artan sayıdaki ticari olan veya olmayan kurumlar tarafından kabul edilen bir sınavdır. IELTS sinav kursu, Ingiltere' de universiteye gitmek isteyen kisiler icin bir hazirlik programidir.Eger master yapmak istiyorsaniz yine IELTS sinavini almis olmaniz gerekir. IELTS Ingiltere' de bir yüksek ögrenim kurumuna gitmek istediginizde aranan bir kosul olup Ingiltere' deki tüm üniversiteler tarafindan taninir. Eger ilerideki amaciniz Ingiltere' de bir üniversite okumak ise bu kurslari almaniz tavsiye edilir.

IELTS sınavı 4 kısımdan oluşur

Test iki formatta hazirlanmistir. General Training ve Academic

Akademik format İngilizce lisans veya lisansüstü eğitim görmek isteyen kişiler için uygundur. Sınavlarda kullanılan materyaller ve sorular bu amaç gözönünde tutularak hazırlanır.

Genel Eğitim Formatı mesleki eğitim gormeyi planlayan öğrenciler veya göçmenliği düşünen kişilerin ingilizce yeterliliklerini ölçmek için hazırlanmıştır.

Eğer IELTS sınavına girmeniz isteniyorsa hangi formatta sınava katılacağınızı mutlaka kontrol edin.

Sonuçlar iki hafta içinde açıklanır.

  • Adaylar 1 den 9 a kadar olan puanlamaya göre bir sonuç elde ederler.

  • Adaylara bütün bir sınavın sonucu dışında ayrıca her bölümde ulaştıkları sonuç da verilir.

  • Sınavdan alınan Genel Not, Dinleme veya Okuma bölümlerinden alınan notlar buçuklu rakamlar ile de ifade edilebilinirler. Ancak, Yazma ve Konuşma bölümleri sadece tam rakamlar ile belirtilirler.

  • Geçme veya kalma puanı yoktur.

  • IELTS elkitabı sonuçların yazılı bir açıklamasını içerir.

  • Sonuçlar 2 yıl için geçerlidir.

ÆSayfa Basina Don


ENGLISH IGCSE - GCSE - International General Certificate of Secondary Education

IGCSE English sinavi Ingilterede'ki English GCSE sinavi ile ayni seviyededir. Bu sinavi alan ogrenciler universite girislerinde kullanabilirler. Sinav ileriki yillarda da gecerliligini korur.
ÆSayfa Basina Don

KET

Cambridge Key English Test (KET) Cambridge ESOL sınavlarının ilk seviyesini oluşturur. Bu Avrupa Konseyi (Common European Framework) tarafından A2, yani başlangıç seviyesinde belirlenmis, bir sınavdır. KET, başlangıç seviyesinde, günlük İngilizcede yazılı ve sözlü iletişim becerilerinizi ölçen bir sınavdır.

KET, İngilizce konuşulan ülkelere seyahat ettiğiniz zaman sizin açınızdan faydalı olacak seviyedeki İngilizceyi kullanmanıza olanak tanır. Başarılı adaylar University of Cambridge ESOL Examinations tarafından verilen bir sertifikaya hak kazanırlar. Ayrıca her adaya, sınavın üç bölümünü de nasıl cevaplandırdıklarını açıklayan bir sonuç belgesi verilir.

KET temel İngilizce seviyesindeki öğrenciler için hazırlanmıştır. Bu temel seviyedeki İngilizce genellikle yabancı bir ülkeye yaptığınız seyahatlerde kullanılır. Adaylar basit içerikli metinlerdeki ana temaları anlamalı, belirli durumlarda iletişim kurabilmeli ve kısa ve standart ilanları, işaretleri ve basit sözel tarifleri anlayabilmelidirler.

KET sınavını her yıl 60'tan fazla ülkede 40.000'den fazla kişi almaktadır

ÆSayfa Basina Don

PET

Cambridge Preliminary English Test (PET) Cambridge (ESOL) sınavlarının ikinci seviyesini oluşturur.Bu Avrupa Konseyi (Common European Framework) tarafından B1, yani orta seviyede belirlenmiş bir sınavdır. PET günlük iletişimde yazı ve konuşma becerilerinizi ölçmeyi amaçlar.

Başarılı adaylara University of Cambridge ESOL Sınavları tarafından bir sertifika verilir. Bu sertifika birçok ülkede işverenler tarafından kabul edilir. Bazı ülkelerdeki üniversitelerde ise PET İngilizce seviyenizin göstergesi olarak kabul edilir. Bütün adaylara her üç bölümde nasıl bir performans gösterdiklerini açıklayan bir sonuç belgesi verilir. PET sınavı iş, okul ve sosyal hayattaki pratik iletişime yönelik yeterli İngilizcesi olan kişiler için hazırlanmıştır. Bu sınav bazı durumlarda gerekli olan İngilizcenizi kullanma, basit kitapçıkları ve makaleleri okuma ve basit kişisel mektuplar yazabilme veya bir toplantıda not tutabilme yeteneğinizi ölçmeyi amaçlar.

Adaylarin İngilizce kelimeleri iyi idrak etmiş olmaları ve değişik durumlara uygun çeşitli iletişim becerilerini sergileyebilmeleri gerekmektedir. Artık adaylar sadece sözlü ve yazılı İngilizcedeki olayları ve gerçekleri seçmekten çok fikirleri, davranışları ve duyguları keşfedebilmeye başlamalıdırlar.

PET sınavı her yıl 80'den fazla ülkede 80.000'den fazla kişiye uygulanmaktadır. Yurt dışında çalışmak veya okumak isteyenler ile uluslararası iş çevrelerinde bir kariyer edinmek isteyenler için de değerli bir artı puandır. Ayrıca PET sınavı daha üst sınavlara hazırlanmanızda da yardmcı bir rol oynar.

ÆSayfa Basina Don

FCE

Cambridge First Certificate in English (FCE) Cambridge (ESOL) sınavlarının üçüncü seviyesini oluşturur.Bu Avrupa Konseyi (Common European Framework) tarafından B2, yani orta seviyede belirlenmiş bir sınavdır. FCE, yazılı ve sözlü iletişimde İngilizceyi kendinizden emin bir şekilde kullanma becerinizi ölçer.

Başarılı adaylara University of Cambridge ESOL sınavları tarafından birçok ülkede işverenler ve üniversiteler tarafından tanınan bir sertifika verilir. Bütün adaylara, sınavın her beş bölümünü de nasıl cevaplandırdıklarını açıklayan bir sonuç belgesi verilir.

FCE Sınavı, iş ve okul hayatındaki pratik ve günlük amaçlarınızda kullanacağınız yeterli derecedeki İngilizceye sahip kişiler için uygundur. Başarılı adayların geniş bir kelime haznesine sahip olmaları ve değişik durumlar için fikirler üretip uygun bir iletişim tarzını benimsemeleri beklenecektir. Ayrıca adaylar yazıda ve konuşmada nezaket kurallarını ve belirli bir seviyede resmiliği İngilizceyi kullanırken göstermelidirler.

FCE sınavları her yıl 100'den fazla ülkede 270,000'den fazla kişiye uygulanmaktadır. Bu sertifika yurtdışında çalışmak, okumak ve dil becerisi isteyen işletme, tıp, mühendislik ve diğer birçok iş alanında bir kariyer edinmek isteyen kişiler için değerli bir artı puandır. Ayrıca Cambridge Certificate in Advanced English ve the Certificate of Proficiency in English gibi daha üst seviye sınavlara da bir hazırlık niteliği taşır.

ÆSayfa Basina Don

BUSINESS ENGLISH

Bilgisayar destekli İş İngilizcesi programımızda:
- İş başvuruları ve görüşmeleri,
- Telefon konuşmaları,
- Resmi yazışmalar: Teklif hazırlama, sipariş verme vb.
- Resmi sunumlar,
- Etkili toplantı teknikleri,
- Anlaşmalarda etkili dil kullanma gibi konular yer alır.
ÆSayfa Basina Don

ENGLISH FOR IT

Bu program universite egitimine (Information Technology) bilgisayar alaninda  devam etmeyi dusunen ogrenciler veya bilgisayar ile ilgili kurumlarda profesyonel olarak calisanlar icin ozel olarak hazirlanmistir.
ÆSayfa Basina Don

BASIC ENGLISH FOR COMPUTING

Bu program hiç İngilizce bilmeyen ya da çok az İngilizce bilgisine sahip katılımcıları IT dokümanlarını okuyup anlayacak düzeye getirmeyi amaçlar.
ÆSayfa Basina Don

ENGLISH FOR THE HOTEL & CATERING INDUSTRY

Turizm sektorunde calisanlara yonelik hazirlanmis bir kurstur. Bu kursa bu sektorde calisanlarin, universite ve yuksekokullarda turizm bolumunde okuyan ogrencilerin veya bu sektore ilgi duyanlarin katilmasi tavsiye edilir.
ÆSayfa Basina Don

GENERAL ENGLISH FOR BEGINNERS

Ingilizceye yeni baslayan her yas grubu icin hazirlanmis bir programdir . Bu kursa katilacak olanlarin Ingilizce seviyeleri Libem Egitim Merkezi tarafindan yapilan seviye tespit sinavindan sonra ogrencinin seviyesine gore baslangic yapilir. Kurs konusma, dinleme agirlikli olup islenen konular daha fazla gunluk yasantida kullanilan Ingilizce'ye yoneliktir.
ÆSayfa Basina Don

ENGLISH FOR OSS (Ogrenci Secme Sinavi)

OSS sinavlarina yonelik hazirlanmis olan bir programdir. Bu kursa katilan ogrencilere haftada iki kez OSS Ingilizce deneme sinavi verilir.
ÆSayfa Basina Don
 
 

Tel: (0392) 444 42 44

Copyright © 2016 LIBEM Education Group. All rights reserved.
No part of this website may be reproduced in any form except as permitted by LIBEM Education Group