Foundation - Libem

Foundation Programı Nedir?

Foundation Programı nedir? Sizin için uygun ve gerekli bir program mı? Tüm bu soruların yanıtlarını bulabileceğiniz bir yazı olacak bu. Gelin hep birlikte Foundation Programı’nı tanıyalım.

Foundation Programı İngiltere’de üniversiteye geçiş için sunulan bir hazırlık programıdır. A Level Programı’na alternatif olarak sunulan foundatin yani hazırlık programı İngiltere’de üniversite eğitimine devam etmek isteyen öğrencilere sunulan bir yurtdışı eğitim  programdır. Belirli bir İngilizce seviyesini gerektiren Foundation Programları sizleri lisans eğitimini almak istediğiniz bölümlere hazırlamaktadırlar.

 

Foundation Programı’na kimler katılmalıdır?

• Üniversitede okunmak istenen lisans bölümüne geçiş için yeterli akademik bilgi ve beceri donanımına sahip olmayan öğrencilerin, İngiltere’de lisans eğitimlerine başlayabilmeleri için bu hazırlık programlarına katılmaları gerekmektedir.

 

Peki Foundation Programı’na giriş için aranan şart nedir?

• Üniversiteler ya da foundation programını sunan çeşitli kolejler ve dil okullarına göre değişiklik gösteren minimum bir IELTS puanı. (Bazı kurumlar, en düşük IELTS puanı için 4.5 isterken bazıları 5.5 isteyebilmektedirler.)

 

Foundation Programı’nda hangi kurslara yer verilmektedir?

• İşletme & Finans, Hukuk & Uluslararası İlişkiler, Bilgisayar Sistemleri, Sanat & Dizayn, Mühendislik, Fen, Medya gibi sizleri lisans eğitimini almak istediğiniz bölüme hazırlayacak kurslara yer verilmektedir.

 

Türkiye’de üniversitenin ilk yılını okudum. Foundation Programı’na katılmalı mıyım?

• Okuduğunuz bölüm, bu bölümdeki başarınız ve İngiltere’de eğitimini alacağınız bölüm göz önünde bulundurularak Foundation Programı’ndan muaf olabilirsiniz.

 

Foundation Programı’nın süresi nedir?

• Foundation Programı 1 akademik yıl sürmektedir.

 

İngilizce seviyem Foundation için yeterli değil, ne yapmalıyım?

• Programa katılmadan önce genel İngilizce, IELTS TOEFL hazırlık kurslarına katılarak İngilizce seviyenizi yükseltebilme şansına sahipsiniz.

 

Neden Foundation Programı?

• Öğrencilerin hem İngilizce seviyelerini daha iyi bir düzeye taşımalarını, hem lisans eğitimini alacakları bölümlere hazırlanmalarını, hem de İngiliz kültürüne ve eğitim sistemine adapte olmalarını sağlamaktadır.

 

Hangi okullar Foundation Programı sunmaktadır?

• Foundation Programı’nı sunan okullardan bazıları şunlardır: Brockenhurst College, Bellerbys College, Bounemouth & Poole Collge, Chichester College, Sussex Downs International College

Libem güncellemeleri mailinize gelsin
© RMG- 2021
Translate »