İŞ İNGİLİZCESİ - Libem

İŞ İNGİLİZCESİ

İŞ İNGİLİZCESİ

İŞ İNGİLİZCESİ İş dünyasının globalleşmesi ve uluslararası şirketlerin yaygınlaşması ile birlikte çalışanların hayatına yeni bir kavram girdi: business English –veya

İŞ İNGİLİZCESİ

İş dünyasının globalleşmesi ve uluslararası şirketlerin yaygınlaşması ile birlikte çalışanların hayatına yeni bir kavram girdi: business English –veya Türkçesi ile iş İngilizcesi.

İş İngilizcesi; ekonomik, siyasi ve teknolojik faktörlerin gelişmesi sonucu İngilizce konuşan insanların değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek için oluşturulan ve English for Specific Purposes (ESP) adlı kategorinin alt dalı olarak      nitelendirilen bir kavram. Yani İngilizceyi belli bir amaç gözeterek öğreniyorsanız ESP sizi de yakından ilgilendiriyor. İş İngilizcesinde ise bu amaç ofiste etkili bir şekilde iletişim kurabilmek, satış yapabilmek, rapor hazırlayabilmek veya sunum becerilerini ilerletmek gibi kariyer odaklı bir çerçeveden çiziliyor.

İhtiyaçlarını doğru bir şekilde belirleyememiş birçok insan İngilizce öğrenirken kendilerine yanlış bir yol izliyor. Bu yüzden İngilizceyi ne için öğrendiğinizin farkında olmanız size hem zaman kazandıracaktır hem de dil becerilerinizi çok daha verimli bir şekilde kullanabilmenizi sağlayacaktır.

 başvurabileceğiniz birçok Mesleki İngilizce kursları yer almaktadır. Bu meslek kursları arasında en çok tercih edilenler ise şunlardır;

Turizm İngilizcesi

Uluslararası Hukuk İngilizcesi

İnsan kaynakları İngilizcesi

Pazarlama İngilizcesi

Finans İngilizcesi

Sigorta İngilizcesi

Tıp İngilizcesi

Havacılık İngilizcesi

Bilişim İngilizcesi

Mühendislik İngilizcesi

Libem güncellemeleri mailinize gelsin
© RMG- 2021
Translate »