IGCSE - Libem

IGCSE

IGCSE

IGCSE IGCSE programı nedir ve kimler içindir? IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) programı, dünya çapında 14-16 yaş

IGCSE

IGCSE programı nedir ve kimler içindir?

IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) programı, dünya çapında 14-16 yaş arası öğrenciler için en popüler uluslararası sınav olarak Kabul edilmektedir.
.
Program, dünyanın dört bir yanındaki önde gelen eğitim kurumları tarafından tanınmaktadır

International Genel Certificate of Secondary Education veya IGCSE okul öğrencilerine verilebilen uluslararası bir eğitim belgesidir. IGCSE Cambridge Üniversitesi Uluslararası Sınavları yani University of Cambridge International Examinations (CIE) tarafından 1988’de geliştirilmiştir ve bugün CIE Pearson Edexcel tarafından sunulmaktadır.
IGCSE genellikle 14-16 yaşındaki öğrenciler tarafından alınır ve bu öğrencileri daha ileri akademik çalışmalara ve belgelere hazırlar; bunlar arsında AS Level ve A level, da vardır. Cambridge IGCSE dünya çapında birçok akademik müessese ve iş veren tarafından kabul görmekte, 100’den fazla ülkede alınabilmektedir. UCAS da IGCSE’yi İngiliz GCSE‘ye denk kabul etmektedir.
Not sistemi A* – G. veya 9-1 olarak hesaplanır. Bazı ülkelerde ve bazı üniversitelerde IGCSE liyakatı üniversiteye giriş gerekliliklerini kapsarken, çoğunlukla üniversiteye girişte kabul gören A Level, AS Level, IB ve US Advanced Placement kursları için bir hazırlık, ön aşama olarak görülmektedir.
IGCSE İngilizce dersinde (hem İlk dil hem de İkinci dil seçeneklerinde) C notu olmak Birleşik Krallık‘taki birçok üniversite ve diğer İngilizce konuşulan ülkelerdeki bazı üniversitelerde üniversiteye giriş için şart koşulan İngilizce yeterlilik seviyesine denk gelmektedir.
Kurumumuz IGCSE kuruluş aşamasından beri öğrencilerimizi IGCSE sınavlarına hazırlamakta ve bu konuda Kıbrıs’ta en tecrübeli kurumlar arasında yer almaktadır.

Libem güncellemeleri mailinize gelsin
© RMG- 2021
Translate »