IELTS - Libem

IELTS

IELTS

IELTS (İngilizce:International English Language Testing System) İngilizce dil seviyesi belirlemek için uluslararası alanda geçerliliğe sahip bir sınavdır. Sınav iki

IELTS

(İngilizce:International English Language Testing System) İngilizce dil seviyesi belirlemek için uluslararası alanda geçerliliğe sahip bir sınavdır.
Sınav iki türde yapılmaktadır: akademik ve genel amaçlı. Akademik sınav İngilizce konuşulan bir ülkede üniversite eğitimi almak veya mesleklerini icra etmek isteyenler için gereklidir. Genel amaçlı sınav ise akademik olmayan çalışma, staj veya göçmenlik başvuruları için gereklidir.
IELTS dünyanın birçok ülkesinde Kabul edilmektedir.
Sınav sonucu 1 ile 9 arasında değişen seviye belirleme üzerine kurulmuştur. Üzerinden iki yıl geçmiş olan sınav sonuçları geçersiz sayılmaktadır.
IELTS sınav yapısı
Tüm katılımcıların dinleme, okuma, yazma ve konuşma olarak sıralanan dört bölümü de tamamlamaları gerekmektedir. Dinleme ve konuşma bölümleri tüm katılımcılar için aynı olsa da sınavın akademik olup olmamasına göre okuma ve yazma bölümleri değişiklik göstermektedir.
Toplam test süresi yaklaşık 3 saat sürmektedir
Kurumumuz 2005 yılında ilk defa KKTC genelinde IELTS deneme sınavı düzenlemiş ve bu konuda bir ilki gerçekleştirmiştir.
IELTS Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.

Libem güncellemeleri mailinize gelsin
© RMG- 2021
Translate »